Teorie

Napsal OKRON (») 2. 3. 2010 v kategorii Loch Ness, přečteno: 1762×
nessie-29665.jpg

Nejnedávnější popisy vzhledu Nessie ukážou zvíře podobat se dlouho-zaniklé plesiosaur. Aktuální fosilní důkaz pro toto Mesozoic zvíře ukazuje to k byli fyzicky velcí, s dlouhým krkem a malou hlavou, s ploutvemi pro pohon. Údajné spojení tohoto zvířete se Loch Ness netvorem dělalo tomu oblíbený námět na poli cryptozoology. Nicméně, většina vědců navrhne názor, že Loch Ness netvor je zbytek Mesozoic éry je velmi nepravděpodobný; tam by potřeboval být chovná kolonie takových bytostí pro tam k byli nějaké dlouhodobé přežití, a spojený s faktem, který plesiosaurs potřeboval vynořit se dýchat, toto by vyústilo v daleko častější sightings než mít vlastně been reportoval (ačkoli některá zvířata, takový jako krokodýli, ta potřeba dýchat vzduch občas, může pobyt pod vodou pro prodloužené lhůty času tím, že zůstane ještě a zachová jejich přívod kyslíku). Mnoho biologů také se dohaduje o Lochi Ness není velký nebo produktivní dost k podpoře dokonce i malé rodině těchto zvířat. Navíc, jezero bylo vytvořeno jako výsledek geologicky nedávného glaciation a byla zmrzlá pevná látka během nedávného leda-roky. Další starověké zvíře, které bylo navrhlo, zatímco vypadání jako druhy Nessie je Zeuglodon. Zeuglodon, také známý jako Basilosaurus, byl starověký Cetacean od kterého moderní velryby jsou věřil být pocházející. Zeuglodon vlastně více blízko podobal se velkému, vodnímu hadovi, takových tolik očitých svědků popisovalo Nessii.

Jiný sightings, nicméně, nesouhlasí s plesiosaur popisem nebo nerovnají vodu-svázal zvíře: V dubnu 1923, Alfred Cruickshank prohlašoval k viděli zvíře 3 k 3.5 metry (10 k 12   ft) dlouho, s nahrbenýma zády a čtyři slon-jako nohy přecházejí silnici před ním, zatímco on řídil. Jiný sightings zvířata zprávy více podobná velbloudům nebo koním. Přesto jiní přišli k závěru, že Nessie je obří červ nebo shell-méně mollusk, se podobat obřímu slimákovi. Spicer pozorování (kde skotský pár pozoroval červa-jako zvíře přecházet silnici a pak se vrhat do jezera) 1934 podporuje tento názor.

Teorie jak k přesné povaze Loch Ness netvora sightings být měněn: pareidolia nebo misidentification pečetí, ryba, sloni cirkusu, žurnály, mirages, seiches, a rozsvítit pokřivení, přeplavbu brázd lodi nebo neobvyklé vlnové charakteristiky. Velmi velcí jeseteři byli nalezení ve vnitrozemských potokách blízkých Lochi Ness, a kvůli velikosti jeseterů a neobvyklému vzhledu, jeden mohl snadno se mýlit pro netvora někdo neobeznámený s tím. Nedávná teorie předpokládá, že “netvor” je vlastně nic víc než probublávání a rozvraty ve vodě způsobené menší sopečnou činností u dna jezera. Tento druhý argument je podporován k nízké úrovni korelací mezi tektonickým pohybem a reportoval sightings.

Další teorie je že to bylo ve skutečnosti slon ve vodě, s jediný jeho kmen viditelný. Záznamy ukážou to tam byl kočovný cirkus ve městě den to slavný “fotka chirurga” byla vzata.

Nadpřirozené teorie

Někteří výzkumníci, pozoruhodně John Keel, F.W. dovolená, a Erik Beckjord, postulovat, že tam jsou žádná neznámá fyzická zvířata uvnitř jezera. Protože nedostatku fyzických důkazů, tito výzkumníci argumentují tolik reportoval sightings moci být přičítán falešným zprávám nebo misidentification konvenčních zvířat a namítá. Nicméně, oni také se dohadují o tom zbytek hlásil Loch sightings mohl být nadpřirozený, nebo nadpřirozený v přírodě, tj., mít světskou polořadovku-průhledná stavba, podobný jiným neobvyklým jevům takový jako duši, Bigfoot, UFOs a démoni.

Jiní výzkumníci prohlašují, že amorfní představy o Loch Ness netvorovi byly chycené na filmu. Například, v roce 1983, malý tým od výzkumu Nessie projekt vzal 83 sekund 16 mm barevného filmu bílé, deset nohy dlouho, amorphous, tvar-posunující se zvíře, které mělo divné hlavy na jeho zádech, odpovídat si v mnoho respektuje stejně divný 1967 35 mm b/w Raynor film, zaujatý obyvatelem Dick Raynor, předtím jezera Ness vyšetřovací projekt (nyní zaniklý). 1983 filmu bylo ukazováno k 1987 mezinárodní společnosti Cryptozoology konvence v Edinburghu, v královském muzeu, kde co-předsedat Dr. Jack Gibson deklaroval to být “nejlepší video Nessie on někdy viděl”.

NRP tým šel do Loche Ness to léto, a s pomocí duchovního Alex Crosbie, trval osm ještě fotky, (7 v 35 mm, 1 v 110) 48 nohy (15 m) dlouhý ohebný telegrafní sloup-jako objekt, s “ochrana-formoval hlavu” (Dr Bruce Maccabee, analytik filmu). Fotky ukázaly zvíře, jak ovlivňuje se s několika jachtami, dojemný vyhnout se jim.

 

OMLOUVÁM SE ZA ŠPATNÝ PŘEKLAD

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
BOB z IP 94.112.19.*** | 3.3.2010 15:46
smilesmilesmilesmilesmilesmilesmile


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osm a sedm